راهنمایی جهت خرید انواع قایق بادی اینتکس و بست وی و انواع قایق جیمینی و حرفه ای

در این بخش قصد داریم انواع قایق بادی موجود در فروشگاه اینتکس را به نقد و بررسی بگذاریم

قایق بادی جیمینی

این قایق به شکل ظاهری موشکی نوک تیز این قایق ها دارای ظرفیت های سه تا شش نفره بوده که تحمل وزن آنها از 400 کیلو تاحدود 800 کیلوگرم است بدنه الیاف تار و پوی نخ ابریشم مصنوعی بهمراه پی وی سی بسیار ضخیم است و قابلیت استفاده در آبهای شور را دارد کف قایق بادی جیمینی از تخته های چوبی ساخته شده که این تخته ها کمک به تحمل وزن قایق و نیز شتاب قایق با موتور میکنند قایق جی می نی نیز از دریچه های مختلف جهت باد کردن بهره میگیرد چراکه با اینکار اولا به استواری قایق کمک کرده و در ثانی در مواقع احتمالی سوراخ شدگی کمک به اعضای قایق میکند و در آب فرو نمیرود این نوع قایق دارای دو جای پاروی چرخشی و یک جفت پاروی حرفه ای مخصوص میباشد که پارو زنی را برای شما لذت تر بخش میکند در ضمن میتوانید در مواقعی که به این پارو ها نیازی ندارید آنها را در جا پارویی هایی که روی بدنه قایق در دو سمت متصل است نگه دارید، دارای لوازمی شامل پمپ باد دستی بزرگ دسته های حمل و نقل لوازم تعمیراتی مخصوص طناب دور قایق پارو های حرفه ای هستند.

قایق بادی حرفه ای

قایق بادی حرفه ای در واقع نوعی از دسته بندی قایق های جیمینی است با این تفاوت که تنها در نوع 6 نفره تولید میگردد و کف این مدل از قایق ها بجای چوب از آلمینیوم ساخته شده است که توان موتور خور و قدرت و سرعت این قایق را بالا میبرد که از این قایق ها بیشتر برای مصارف حرفه ای تر که شامل سرعت و تفریح و استفاده مثل عملیات امدادی-نجاتی برای آتش نشانها و سدها و ... استفاده میشود.

 این قایق ها نیز دارای یک جفت پاروی آلمینیومی حرفه ای پمپ باد دستی بزرگ دسته های حمل و نقل و بسته مخصوص تعمیرات قایق طناب دور قایق هستند.

نکته های در مورد قایق های بادی جیمینی و حرفه ای:

جهت نشستن روی این مدل قایق ها باید در دو طرف صورت گیرد که برای اینکار طناب های نگه دارنده ای تعبیه شده است و باید دانست صندلی وسط نیز بیشتر برای موارد احتمالی پارو زنی میباشند.

قایق بادی مارینر

قایق بادی مارینر در دو مدل سه نفره جهت استفاده تا 300 کیلوگرم و چهار نفره با ظرفیت وزنی 400 کیلوگرم تولید میشود. جنس بدنه این قایق ها از پی وی سی سه با تار و پود نخ ابریشم مصنوعی درآمیخته شده و برای آبهای شور نیزقابل استفاده است.هر دو نوع قایق مارینر دارای کفی با تخته های فایبر گلاسی است که هنگام استفاده کف قایق را بسیار مستحکم تر میسازد، تخته ها در کنار یکدیگر با پی وی سی متصل شده اند و قابلیت جمع شدن دارد هر دو قایق بادی دارای نیمکت های بادی هستند و خود قایق ها از سه قسمت برای باد کردن استفاده میکنند. دقت کنید که قسمت های باد شونده در این قایق ها با سایر قایق های بادی دیگر متفاوت است چرا که بدلیل کیفیت بالای بدنه هر دو قایق بادی مارینر، خود بدنه به دو و سه قسمت مساوی برای تقسیم بندی باد مجزا میشود و هر دریچه باد جهت نگه داری از یک تقسیم بندی است. دو جای پارویی متحرک چرخ دنده دار برای راحت تر پارو زدن قایق بادی هستند که پارو زنی را در قایق بادی مارینر 3 و 4 نفره برای شما راحت تر و پر سرعت تر میکند در حقیقت این جای پارو ها بروی بدنه قایق پرس نیستند و با چرخ دنده و پیچ نصب شده اند. پارو ها فلزی بوده و دو جای نگه دارنده برای آنها در کنار قایق دارند.

لوازم قایق مارینر 3 و 4 نفره شامل پارو پمپ باد دستی متوسط، دسته حمل و نقل، برچسب تعمیرات، طناب دور، کیف جهت نگه داری لوازم شکار، کیف حمل و نقل باطری جهت موتور برقی، ساک حمل و نقل قایق و دو جای قلاب ماهیگیری دارد.

قایق بادی اکسکروشن

 قایق بادی اکسکروشن در سایز های متنوع و مختلفی از سه نفره تا 5 نفره تولید میشود این قایق ها از تحمل وزنی 30 تا 455 کیلوگرم تولید شده و هر کدام مناسب با ظرفیت استفاده وزن و تعداد نفرات میباشند، جنس بدنه آنها از پی وی سی سه لایه بوده و کف قایق ها بادشونده است، دارای سه جای باد مجزا از یکدیگر برای ایمنی بیشتر قایق در هنگام پنچری میباشند. قایق های اکسکروشن صندلی بادی دارند و جای پاروزنی روی بدنه آنها پرس شده میباشد. در انواع مدل این قایق جای نگه دارنده پارو در کنار قایق بادی تعبیه شده است. جنس پارو در هر چهار مدل فلزی است.

این قایق با قابلیت نصب موتور برقی و یا بنزینی سبک را دارد و دارای دو جای قلاب ماهیگیری در مدل های 2 الی 4 نفره و چهار جای قلاب در مدل 5 نفره است و همچنین دارای پمپ باد دستی متوسط و طناب دور، دسته حمل و نقل، برچسب تعمیرات، کیف جهت نگه داری لوازم شکار و ماهیگیری و یک ساک حمل و نقل برای قایق است.

قایق بادی سیهاوک

قایق سیهاوک در 4 سایز مختلف از یک تا چهار نفره ساخته میشود، تحمل وزن این محصول از 100 تا 400 کیلوگرم است. جنس بدنه قایق بادی سیهاوک از از پی وی سی سه لایه است که هر سه مدل آنها دارای کف باد شونده هستند و سه جای باد مختلف در آنها تعبیه شده که ایمنی قایق را بیشتر میکنند. قایق یک و دو نفره بدون صندلی بوده ولی در مدل دو و سه نفره دو صندلی بادی وجود دارد. قایق دو نفره بهمراه دو جای پاروی ثابت و نگهدارنده پارو و سه و چهار نفره آن دو تایی بوده که در کنار قایق است. جنس پاروی قایق 1، 2 نفره و 3 نفره از پلاستیک و 4 نفره آن از آلمینیوم میباشد.

بجز از قایق سیهاوک بادی 1 هر سه مورد از قایق بادی سیهاک قابلیت نصب موتور برقی را داشته و دارای دو جای قلاب ماهیگیری در هر چهار قایق، پمپ باد دستی کوچک و پاروی آلمینیومی ، طناب دور، دسته حمل و نقل، کیف حمل لوازم ماهیگیری و یک برچسب تعمیرات هستند.

 قایق بادی چلنجر

قایقهای بادی چلنجر در سه مدل از یک تا سه نفره تولید میشوند و دارای ظرفیت 2 و 3 نفره با تحمل وزن 85 تا 255 کیلوگرم میباشند. جنس بدنه قایق چلنجر از پی وی سی تقویت شده و دارای کف باد شونده و دو  جای باد مجزا در کف و دیواره برای یک و دو نفره و چهار  محفظه برای سه نفره برای ایمنی بیشتر محصول است. دو جای پاروی چرخشی ثابت برای قایق یک و دو نفره و چهار جا برای قایق سه نفره دارد.جنس پاروی قایق دو نفره از پلاستیک بوده و سه نفره آن فلزی است که و هر سه قایق جای نگه دارنده پارو در کناره خود دارند. قایق بادی یک نفره هیچ گونه لوازمی بجز برچسب تعمیراتی و طناب دور نداشته و قایق بادی دو و سه نفره دارای طناب دور و پارو است البته قایق سه نفره صندلی نیز دارد و هر دو قایق دارای برچسب تعمیراتی نیز میباشند.

بالا