انواع مختلف تشک بادی


تشک بادی جایگزین مناسبی برای تختخواب های پر حجم هستند و برای میهمان ها جهت خواب بسیار مورد استفاده است. تشک بادی در انواع مختلفی ارائه میشوند از جمله تشک بادی مخصوص کودکان، تشک بادی مخصوص بزرگسالان، تشک بادی مواج، تشک بادی ساده و .... مناسب جهت اتاق خواب و محل کار است و برای بیماران مبتلا به دیسک کمر، سیاتیک و آرتروز بسیار مناسب است که مورد تایید بسیاری پزشکان ارتوپد نیز بوده است. وزن کم و سبکی دارند، کوچک و بسیار کم حجم میباشند که براحتی میتوان آنرا با خود حمل کرد. نرمی و راحتی فوق العاده ای دارند و استفاده از این نوع تشک ها خوابی آرام و لذت بخش را برایتان نوید میدهند.
سطح تشک بادی از مخمل یا جیر پوشانده شده که کاملا" ضد تعریق میباشند. تشک بادی از جمله تشک های طبی به لحاظ بافت و محافظ جداگانه اش به حساب می آیند که مورد تایید بسیاری از پزشکان بوده و برای استفاده از بیمارانی که دچار دیسک کمر، سیاتیک و آرتروز هستند مناسب است.قابل استفاده در منازل، ویلاها و سفر است.بسایر راحت، سبک و از نظر هزینه ای و حمل و نقل مقرون به صرفه است. امروزه با کوچک شدن خانه ها و جابجایی و حمل و نقل راحت آن جایگزین سایر تشک های معمولی شده است. زمانیکه که دیدید نیازی به استفاده از تشک بادی ندارید به راحتی میتوانید در کمترین زمان ممکن باد آن را تخلیه کرده و در کیف مخصوص خود قرارداده و داخل کمد یا هرجای دیگری بگذارید.
تشک بادی برای کسانی که فضای زیادی ندارند و حجم تشک برایشان مهم است مناسب است.اینکه افراد فضای لازم برای نگهداری تشک های معمولی که حجم بسیاری را اشغال میکنندندارند به استفاده از تشک بادی روی می آورند چرا که تشک بادی حجم کمی داشته و به راحتی باد میشود و به راحتی نیز باد آن تخلیه میشود.
تخت بادی همان تختخواب بادی است اما تخت بادی با تشک بادی متفاوت است. در اینجا به عمده تفاوت ها تشک بادی با تخت بادی اشاره میکنیم:
•    تخت بادی مانند تخت خواب های معمولی دارای ارتفاع هستند اما ارتفاع تشک بادی کوتاه و در حدود 20 سانی متر است.
•    از تشک بادی میتوان مانند تشک های بادی روی تخت استفاده کرد اما تخت بادی نیاز به تخت ندارد.
•    تخت بادی از 3،2 و یا 4 لایه (طبقه) درست میشود اما تشک بادی یک طبقه است.
•    در بعضی مدلهای تخت بادی، تحمل وزن تخت های بادی بیشتر از تشک بادی است.
•    حجم بادی که تخت بادی دارد بسیار بیشتر از تشک بادی است به این دلیل تخت بادی برای خواب به مراتب مناسب تر و راحت تر است.
•    قیمت تخت بادی گران تر از تشک بادی است.

بالا