بلاگ

چگونگی استفاده تخت بادی


تخت های بادی با برق کار میکنند یعنی دارای پمپ برق هستند. در سریع ترین زمان ممکن (3 دقیقه) تخت پر از باد میشود و به سرعت هم باد آن تخلیه میشود. اگر خواستید در مناطقی مانند ساحل دریا که دسترسی به برق ندارید از آن استفاده کنید میتوانید از پمپ فندکی ماشین یا تلمبه بادی استفاده کرد.

تختخواب بادی ساده
 سطح بافت داخلی تخت بادی ساده دارای ساختار داخلی موازی هستند که توسط بافت هایی به چند قسمت تقسیم بندی میشوند تا هر قسمت فشار خاصی را متحمل شود.تعدادی لایه از قسمت پایین تا بالای این تخت خواب ها مشاهده می شود که این لایه ها وظیفه تقسیم بندی باد را بین طبقات فوقانی و تحتانی تخت بادی را دارند. تعداد این لایه ها دو تا 4 لایه می باشد.

تخت بادی خوشخواب
تخت بادی خوشخواب دارای بافت داخلی شلوغ تری می باشند. بافت داخلی این تخت خواب ها به صورت ضربدری و یا دایره ای می باشد که هر کدام به طور مستقیم به قسمت پایینی خود متصل است که در حقیقت تقسیم باد بیشتری نسبت به تخت بادی ساده انجام میدهد به همین دلیل به این نوع از تخت بادی, خوشخواب گفته میشود. سطح رویه و کناری این تخت خواب ها از جیر (ضد تعریق) می باشد و تمامی ساختار داخلی این نوع تخت بادی از پی وی سی است.

تخت بادی طرح دار
این تخت خواب ها در حقیقت طرحی بین تخت بادی ساده و خوشخواب دارند که تنها در یک مدل از تخت بادی قابل رویت هستند، در واقع مثل بافت تخت ساده هستند که بصورت شیار های مارپیچی در طول تخت می باشند. سطح کناری بین این تخت از جنس پی وی سی میباشد.
 

جنس استخر بادی


از دیگر محصولات بادی که میتوان به آن اشاره کرد استخر بادی است. جنس استخر بادی معمولا" از pvc است.انواع مختلف استخرهای بادی عبارتند از: استخر بادی کودک، استخر بادی مخصوص بزرگسالان، استخر بادی کوچک و بزرگ، استخر بادی طرح دار، استخر بادی مربع و دایره ای شکل، استخر بادی مستطیل شکل، استخر بادی خانوادگی و ... که در ابعاد و سایزهای مختلف تولید و عرضه میشوند. با انواع پمپ های باد قابل باد کردن هستند. نصب و راه اندازی بسیار سریع و راحت، بدون نیاز به زیرسازی و هزینه های اضافی میباشند. در صورت خرابی نیز به راحتی قابل تعمیر میباشند.

انواع مختلف تشک بادی


تشک بادی جایگزین مناسبی برای تختخواب های پر حجم هستند و برای میهمان ها جهت خواب بسیار مورد استفاده است. تشک بادی در انواع مختلفی ارائه میشوند از جمله تشک بادی مخصوص کودکان، تشک بادی مخصوص بزرگسالان، تشک بادی مواج، تشک بادی ساده و .... مناسب جهت اتاق خواب و محل کار است و برای بیماران مبتلا به دیسک کمر، سیاتیک و آرتروز بسیار مناسب است که مورد تایید بسیاری پزشکان ارتوپد نیز بوده است. وزن کم و سبکی دارند، کوچک و بسیار کم حجم میباشند که براحتی میتوان آنرا با خود حمل کرد. نرمی و راحتی فوق العاده ای دارند و استفاده از این نوع تشک ها خوابی آرام و لذت بخش را برایتان نوید میدهند.
سطح تشک بادی از مخمل یا جیر پوشانده شده که کاملا" ضد تعریق میباشند. تشک بادی از جمله تشک های طبی به لحاظ بافت و محافظ جداگانه اش به حساب می آیند که مورد تایید بسیاری از پزشکان بوده و برای استفاده از بیمارانی که دچار دیسک کمر، سیاتیک و آرتروز هستند مناسب است.قابل استفاده در منازل، ویلاها و سفر است.بسایر راحت، سبک و از نظر هزینه ای و حمل و نقل مقرون به صرفه است. امروزه با کوچک شدن خانه ها و جابجایی و حمل و نقل راحت آن جایگزین سایر تشک های معمولی شده است. زمانیکه که دیدید نیازی به استفاده از تشک بادی ندارید به راحتی میتوانید در کمترین زمان ممکن باد آن را تخلیه کرده و در کیف مخصوص خود قرارداده و داخل کمد یا هرجای دیگری بگذارید.
تشک بادی برای کسانی که فضای زیادی ندارند و حجم تشک برایشان مهم است مناسب است.اینکه افراد فضای لازم برای نگهداری تشک های معمولی که حجم بسیاری را اشغال میکنندندارند به استفاده از تشک بادی روی می آورند چرا که تشک بادی حجم کمی داشته و به راحتی باد میشود و به راحتی نیز باد آن تخلیه میشود.
تخت بادی همان تختخواب بادی است اما تخت بادی با تشک بادی متفاوت است. در اینجا به عمده تفاوت ها تشک بادی با تخت بادی اشاره میکنیم:
•    تخت بادی مانند تخت خواب های معمولی دارای ارتفاع هستند اما ارتفاع تشک بادی کوتاه و در حدود 20 سانی متر است.
•    از تشک بادی میتوان مانند تشک های بادی روی تخت استفاده کرد اما تخت بادی نیاز به تخت ندارد.
•    تخت بادی از 3،2 و یا 4 لایه (طبقه) درست میشود اما تشک بادی یک طبقه است.
•    در بعضی مدلهای تخت بادی، تحمل وزن تخت های بادی بیشتر از تشک بادی است.
•    حجم بادی که تخت بادی دارد بسیار بیشتر از تشک بادی است به این دلیل تخت بادی برای خواب به مراتب مناسب تر و راحت تر است.
•    قیمت تخت بادی گران تر از تشک بادی است.

بالا